01. Koncerty

Dzięki bogactwu naszego repertuaru możemy przygotować koncert o różnym charakterze i czasie trwania. Możemy zagrać w plenerze oraz sali koncertowej. Jesteśmy bardzo elastyczni i dostosowujemy się do zaproponowanych warunków.
Z orkiestrą współpracuje na stałe solista Teatru Wielkiego w Poznaniu Karol Bochański. Wykonuje on arie operowe, operetkowe ale również współczesne piosenki. Występom orkiestry towarzyszy również grupa 8 dziewcząt, na codzień uczennic Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Pod opieką swojego choreografa – Alicji Curujew, wyczarowują przepiękne prezentacje sceniczne. W ich wykonaniu można zobaczyć polskie tańce narodowe, polkę, cha-chę, tango, pasodoble, marsza i co ciekawsze, fragmenty baletów tańczone w prawdziwych baletowych kostiumach i na puentach.

02. Przemarsze, parady

Orkiestra doskonale sprawdza się w przemarszach i paradach. Uświetnia uroczystości państwowe (Uchwalenie Konstytucji 3 Maja, Święto Niepodległości, Dożynki).

03. Uroczystości kościelne

Posiadany repertuar pozwala nam na oprawę muzyczną mszy świętych, procesji kościelnych oraz samodzielnych koncertów w kościołach z różnych okazji.

500
Tyle utworów mamy
w stałym repertuarze!
  • muzyka marszowa – marsze polskich i zagranicznych kompozytorów
  • polska muzyka ludowa – polonez, mazur, krakowiak
  • muzyka poważna – utwory Bacha, Mozarta, Beethovena, Rossiniego
  • muzyka musicalowa – „Skrzypek na dachu”, „Upiór w operze”
  • muzyka operetkowa – „Hrabina Marica”, „Wesoła wdówka”, „Bal w Savoy’u”
  • muzyka filmowa – muzyka z westernów, Gladiator, Piraci z Karaibów, polskie seriale
  • muzyka rozrywkowa – standardy Duke’a Elingtona, Franka Sinatry, Georg’a Gershwina, Glena Millera
  • muzyka kościelna – pieśni kościelne, kolędy oraz inne utwory o kościelnym charakterze

Repertuar wykonywany przez orkiestrę to w dużej mierze utwory opracowane przez wieloletniego kapelmistrza Mariana Frankowskiego. Oprócz tych opracowań orkiestra posiada również utwory w aranżacji Mariusza Matuszewskiego oraz światowej sławy aranżerów takich jak: Naohiro Iwai, Manfred Schneider, John G. Mortimer. Orkiestra wykonuje także utwory symfoniczne współczesnych kompozytorów. Do tej grupy należą: John Williams, Thomas Doss, Jan de Haan, Johan de Meij, Jacob de Haan. Tak bogaty repertuar sprawia, że orkiestra może wykonać kilkanaście koncertów nie powtarzając utworu.

Światowe przeboje
i ponadczasowe klasyki.

Gwarancja wysokiej

klasy rozrywki.

Oprócz utworów orkiestrowych zespół posiada w swoim repertuarze również utwory solowe na trąbkę, saksofon, flet, klarnet, ksylofon, perkusję oraz utwory wokalne. Są to najpopularniejsze i najpiękniejsze arie operowe i operetkowe oraz piosenki.
Orkiestra nagrała jak dotąd 6 płyt CD.

Zapraszamy do kontaktu

http://orkiestrampk.poznan.pl/wp-content/themes/salient/css/fonts/svg/arrows_square_down.svg